Wednesday, October 12, 2016

Ekim'de Cumartesi Pazar

Yaz bitti, yağmurlar başladı... Hava serinliyor, kış kapıda ama en sevdiğim mevsim hep sonbahar. Yapraklar rengarenk, yaşam sıcak yazın rehavetinden kurtuldu ve hızlandı. Şehir de canlı. Hem çocuklarla, hem çocuksuz yapılacak inanılmaz güzel etkinlikler var.26. Akbank Caz Festivali başladı. Ücretli, ücretsiz pek çok etkinlik, söyleşi ve tabii ki konser var. Bütçenize uygun, caz dolu bir kaç saat geçirmek için Akbank Sanat'ın web sayfasını inceleyebilirsiniz.
Akbank Sanat'ın çocuk etkinlikleri de başladı. Üstelik pek çoğu da son derece uygun fiyatlı. Yaratıcı Dans derslerinden, Sarkis 'Su İçinde Suluboya' atölyesine, plastik sanatlardan, yaratıcı yazma ve okumaya kadar çeşitli çocuk atölyelerinden birini veya bir kaç tanesini seçebilirsiniz. Birlikte bir şeyler yapalım diyorsanız, sizi de düşünmüşler. 'Ailece Mozaik' tam size göre. Ama acele edin, atölye fiyatları oldukça uygun olduğu ve 10-12 çocukla sınırlı olduğu için bilet kalmayabiliyor.

14-15-16 Ekim'de Kanyon'da her yer müzik. Bu yıl 4. gerçekleştirilecek olan etkinlik ücretsiz. Programı Kanyon'un sayfasından inceleyebilirsiniz.

Cemal Reşit Rey Konser Salonu'da yeni döneme hazır. Biz Kasım ve Aralık ayı için bile konserlerimizi seçtik. Ekim'de klasik müzikten, Türk Sanat Müziğine geniş bir yelpazede seçenek sunuyor bize.Bugün Notre Dame de Sion'da Gülsin Onay piyano konseri var. Gülsin Onay piayano çalan bir orta okul öğrencisi iken AKM'de dinlediğim ilk piyanist olarak benim için çok önemli ama daha önce Akbank Sanat'ın edebiyat ve caz söyleşisine yer ayırttığım için gidemiyorum.Ekim için benden bu kadar ama bitirmeden Kasım ayı başında gerçekleşecek Tekfen Filar-Mini'yi de ajandanıza almanızı öneririm. Tekfen Filarmoni Orkestrası, çocuklara klasik müziği sevdirmek amacıyla Kasım ayında küçükler için çalmaya hazırlanıyor. Konsere özel “Tekfen Filar-Mini” ismiyle çıkacak olan orkestra, şef Aziz Shokhakimov yönetiminde 6 Kasım Pazar günü Zorlu PSM Ana Tiyatro Sahnesi’nde çocuklarla buluşacak. Serra Yılmaz'ın anlatımıyla gerçekleşecek konserin çok keyifli olacağını düşünüyorum. Üstelik biletler sadece 10 TL ve Biletix'den temin edilebilir.

Şehrin Caz hali'ne bir katkı da Düşünce Dükkanı'ndan... Bol müzikli günler dilerim :)


No comments:

Post a Comment