Sunday, February 26, 2017

Ev Anası; Sımsıcak Bir Öykü
Bugünlerde ne okusam diye düşünüyorsanız eğer, Birgül Özcan'ın Ev Anasını okuyun derim. Kitap kulübümüzde moderatörümüzün tavsiyesi ile 8 Mart'a ithafen okuyup konuşalım diye seçtik kitabı.

Ev Anası sımsıcak bir öykü. Ön söz ön söz değil bir manifesto. Okurken gülmek, ağlamak arasında gidip geliyorsunuz. Hem kendinizden bir şeyler, hem çevrenizden başka şeyler buluyorsunuz her satırında. sonuna kadar da keyifle okuyorsunuz. Hatta öyle ki acele edip bitirmek bile istemiyorsunuz.
Dibi tutmuş tencereler, ıslak asılmayı bekleyen perdeler, yağmurda ıslanmasın diye balkondan aceleyle toplanan çamaşırlar, geçmişin unutulan raflarından çıkıp gelen cam parçaları, uykudan önce okunan sayısız masallar... Ve daha pek çok sizin yaşamınızdan kareler.

Neyse benim söyleyeceklerim çok ama bugün söylemeye pek niyetim yok. Gelecek haftayı bekliyorum. Bu hafta her kendimle kaldığımda Nur ve komşularıyla olacağım belli ki.

Biz Dream2Edu Kitap Kulübü olarak 7 Mart'da buluşup konuşuyoruz kitabı.Toplandığımızda güler miyiz, ağlar mıyız bilmiyorum ama bildiğim bu kitabın içinizi ısıtacağı.

No comments:

Post a Comment